Piękna plaża i latarnia morska – Jarosławiec

Podróżując po polskim wybrzeżu odwiedzamy zazwyczaj największe kurorty ale nie znamy tych mniejszych, które mogą zaoferować nam wiele więcej niż te najpopularniejsze w Polsce. Dobry wyborem na spędzenie wakacji jest wypoczynek w Jarosławcu. Miasteczko turystyczne położone w województwie zachodniopomorskim, oferuje nam wiele atrakcji zarówno dla młodych jak i starszych pod tym względem jest bardzo uniwersalne.

Będąc w Jarosławcu musimy udać się do Muzeum Bursztynu, funkcjonuje ono dopiero od 2014 roku i jest świetną atrakcją dla turystów. Dzieli się ono na 3 tematyczne wystawy: rekonstrukcja prastarego lasu bursztynowego, podziemna grota, a trzecia ukazuje nam zwierzęta i rośliny będące w bezruchu. W muzeum będziemy mogli zakupić pamiątki oraz inne przydatne rzeczy. Bilety stosunkowo nie są drogie, więc każdy powinien wejść. Głównym punktem zwiedzania w Jarosławcu jest Latarnia Morska, która powstała w roku 1829, ale została przebudowane w 1902 roku i do dziś jest w takim stanie. Widok z latarni jest niesamowity pokazuje piękno okolic, może podziwiać cudowne wybrzeże. Latania do dziś prężnie działa pełni funkcje radaru statków, ponieważ jest wpisana w projekt HELCOM.

Po zwiedzaniu możemy udać się na wypoczynek na piękną plaże, która została dofinansowana i przebudowana, dzięki czemu dziś możemy bez problemu wypoczywać. Brzeg morza to idealne miejsce na integracje z rodziną, czy też znajomymi, w zależności z kim spędzamy nasze wakacje, na plaży możemy między innymi grać w piłkę nożna czy też siatkówkę. Dzięki temu, że są one szerokie i w trakcie sezonu nie tak bardzo oblegane, możemy swobodnie grać w gry i zabawy, po czym możemy wskoczyć do Bałtyku. Brzeg został zabezpieczony ostrogą palową, więc nie musimy się martwić o cudowną plaże, ponieważ zostanie ona w takim stanie przez długi czas. Jeżeli chcemy spędzić niesamowity wakacje w Jarosławcu musimy zadbać o nocleg z widokiem na morze, Jarosławiec zaspokoi potrzeby każdego turysty, nawet tego najbardziej wymagającego. Żadnym problemem będzie znalezienie hotelu, kwatery czy też pensjonatu, ponieważ baza noclegowa jest bardzo rozwinięta. Jarosławiec jest przygotowany na przybycie wielu turystów i każdy znajdzie dla siebie, coś wyjątkowego co będzie odpowiadało finansowo. Jedyne o co powinniśmy się martwić to o pogodę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>