Skarby Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska nie bez powodu jest siedzibą pięciu pięknych gmin podhalańskich, nie bez powodu też ta niewielka miejscowość od lat konkuruje z samym sławnym w całej Europie Zakopanem. Tutejsza przyroda, góry, lasy, strumienie, zimą przyroda okraszana śniegiem dają nie tylko mieszkańcom, ale głównie przyjezdnym wiele radości. Ten niezapomniany krajobraz daje również wiele możliwości turystycznych, dzięki czemu do Bukowiny Tatrzańskiej każdego roku, zwłaszcza zimą, zjeżdżają całe masy turystów pragnących czerpać z miejscowości to co najlepsze. Tutejszy typowo górski klimat pozwala utrzymać śnieg w niektórych miejscach nawet do maja, gdyż jeszcze w tym pięknym wiosennym miesiącu zdarzają się tutaj przymrozki. To waśnie śnieg i mnogość stoków narciarskich, sprawiają że miłośnicy białego szaleństwa wracają tutaj niekiedy kilka razy w ciągu jednego sezonu.

Każdy, kto pragnie spędzić tutaj niezapomniane chwile, znajdzie dla siebie noclegi. Bukowina Tatrzańska bowiem jest w stanie przyjąć każdą ilość przyjezdnych o każdej porze roku. Tutejsza baza noclegowa [] natomiast nie odbiega standardem od największych zimowych kurortów w Europie. Zarówno amatorzy narciarstwa, jak i  narciarze zaawansowani; dzieci, jak i dorośli znajdą tutaj stoki dla siebie. Jest tu również kilka bardzo cenionych szkółek narciarskich, w których możemy nauczyć się tego pięknego sportu od podstaw, bądź też podszkolić swoje nabyte w poprzednich sezonach umiejętności. Na miejscu jest też kilka wypożyczalni sprzętu narciarskiego, w których zaopatrzymy się zarówno w narty, deski sowboardowe, buty oraz niezbędne akcesoria i kaski. Niektóre szkoły natomiast oferują wynajem akcesoriów już w cenie lekcji. Jest tutaj również kilkanaście wyciągów różnego rodzaju, więc nie można nie zauważyć, że Bukowina Tatrzańska tętni życiem głównie w okresie zimowym. To góry i śnieg są największym skarbem tej niewielkiej, ale jakże urokliwej miejscowości. Śnieg sprawia, że piękne wiosną widoki, zimą wręcz zapierają dech w piersiach; to on sprawia, że góry poza niepodważalnymi walorami estetycznymi dają nam radość i spełnienie na stokach. Jest to zatem miejscowość, gdzie przyjeżdża zarówno młodzież, jak i całe wielopokoleniowe rodziny z małym nawet dziećmi. Każdy bowiem znajdzie tutaj coś, co sprawi, że Bukowina Tatrzańska na zawsze pozostanie w jego pamięci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>