Tylicz – z przyrodą za pan brat

Tylicz to niewielka wioska, położona w województwie małopolskim w Beskidzie Sądeckim. Znajduje się niedaleko większej miejscowości turystycznej jaką jest Krynica-Zdrój. Dzięki temu, że sama miejscowość jest niewielka, to idealne miejsce na wypoczynek i urlop dla osób szukających kameralnej atmosfery, ciszy i spokoju. W Tyliczu (dodatkowe informacje) świetnie bawić się można zarówno w okresie letnim jak i zimowy. Latem to świetne miejsce dla osób szukających kontaktu z naturą, lubiących długie spacery, wycieczki rowerowe i górską wspinaczkę. Najbardziej popularne są przebiegające tędy szlaki turystyczne będące wyjątkowo ciekawe pod względem krajobrazów i niezapomnianych widoków.

Okoliczne lasy to istny raj dla miłośników grzybobrania oraz owoców leśnych, jak na przykład jagody. Dogodne warunki klimatyczne sprawiają, że nikt nie wychodzi stąd z pustymi rękoma. To doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na terenie miasta jak i całego Beskidu Sądeckiego znajduje się wiele tras spacerowych oraz rowerowych. Zabierając własny sprzęt można liczyć na wyjątkową przygodę rowerową. Warto pojechać do sąsiednich wiosek, a także do dobrze rozwiniętej turystycznie Krynicy-Zdroju, znajduje się ona kilka kilometrów od Tylicza, a w niej mnóstwo miejskich atrakcji. Jest także coś dla miłośników jazdy konnej.

W Tyliczu znajduje się kilka stadnin, gdzie skorzystać można z prywatnych lekcji nauki jazdy konnej, a także wybrać się na wycieczkę na grzbiecie rumaka po okolicy. To wszystko pod okiem specjalistów i wykwalifikowanych trenerów, którzy w miłej atmosferze nauczą i oswoją z tymi pięknymi zwierzętami. Do wyboru jest kilka konkurencyjnych stadnin. Przepiękne tereny wyjątkowo sprzyjają konnym przejażdżkom, które dzięki niezapomnianym krajobrazom staja się wspaniałą przygodą. To miejsce gdzie nie ma tłumów turystów, króluje cisza, spokój i kameralna atmosfera, która wyjątkowo sprzyja wypoczynkowi. Warto więc zabrać ze sobą najbliższych, a urlop z pewnością będzie relaksujący a jednocześnie nie nudny. Baza noclegowa (noclegi Tylicz – spis meteor-turystyka.pl) składa się tu głownie z kwater prywatnych oraz pensjonatów. Słyną one z gościnności gospodarzy, którzy od lat prowadzą kwatery noclegowe i doskonale wiedzą jak zadbać o najdrobniejsze szczegóły pobytu swoich gości. Noclegi cieszą się z tego powodu bardzo dobrymi opiniami wśród przyjezdnych i nigdy nie narzekają na brak gości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>