Urokliwe uliczki i zabytki Bielska-Białej

Bielsko-Biała to piękne i bardzo interesujące miasto, zlokalizowane w województwie śląskim. Położone jest u stóp Beskidu Małego oraz Beskidu Śląskiego, nad rzeką Białą. Miejscowość powstała w połowie XX wieku, z połączenia w 1312 roku Bielska oraz Białej, założonej w XVI wieku. Dziś zachwyca swoją architekturą, połączeniem nowoczesnej zabudowy miejskiej z zabytkowymi kamienicami i urokliwymi uliczkami. To dobre miejsce dla turystów, którzy mogą znaleźć w nim wiele atrakcji, bez względu na porę roku. Baza noclegowa [tutaj: meteor], przystosowana jest w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni dla siebie standard, cenę i charakterystykę zakwaterowania. Wszystkim miłośnikom zabytkowych miast przypominamy nasz tekst o Wałbrzychu [tutaj: blog].

Historia Bielska-Białej sięga roku 1951 i od tego czasu to główny ośrodek administracyjny, przemysłowy, akademicki, kulturalny i turystyczny obszaru śląskiego. Wszystkie te czynniki sprawiają, że jest to popularny kierunek podróży wielu osób, którzy znajdują w nim cel. Czy to służbowo, czy turystycznie, zawsze możemy być pewni, że podczas spacerów w łatwy sposób dostrzeżemy piękno otaczającej nas zabudowy. Jej przeszłość i historie z nią związane dodają naszej wycieczce wartości.

Zwiedzanie powinniśmy zacząć od zamku. To stojąca w centrum budowla, pochodząca z XVI wieku. W późniejszych latach sukcesywnie rozbudowywana, dziś zachwyca swoją monumentalną wielkością i zdobnictwem. Niegdyś pełnił rolę zamku obronnego, będącego częścią fortyfikacji miejskiej, dziś natomiast służy jako Muzeum, do którego, poznając losy Śląska, warto zajrzeć [tutaj: facebook]. Kolejnym interesującym punktem na mapie naszej wycieczki powinien być rynek. To uroczy plac, znajdujący się nieopodal zamku, na którym znajdziemy liczne kamieniczki sprzed lat oraz wyjątkową fontannę. To miejsce z duszą, gdzie, korzystając z jednej z kawiarenek, możemy odpocząć.

Katedra św. Mikołaja to następny punkt, któremu warto poświęcić swoją uwagę. Wznosząca się wieża zapewnia wspaniały widok na panoramę miasta. Odwiedzenie tego obiektu jest nieodzownym elementem zwiedzania Bielska-Białej. Szukając chwil relaksu z kulturą w tle, warto zajrzeć do okazałej budowli Teatru, który sąsiaduje z zamkiem.

Bielsko-Biała zapewnia o wiele więcej emocji, niż moglibyśmy się spodziewać. Warto więc odwiedzić to miejsce. Rozbudowana baza noclegowa zapewni nam przy tym dogodny wypoczynek i zadba o nasz komfort.

One thought on “Urokliwe uliczki i zabytki Bielska-Białej

  1. Bardzo lubię to miasteczko. Jak byłam mała moja ciocia tam mieszkała i często przyjeżdżałam do niej na wakacje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>